Aşağıda Emlak24 Dijital A.Ş.  ( bundan sonra Emlaktown olarak anılacaktır ) tarafından sunulan emlak portalının ziyaretçileri ve ilan verenleri ile olan ilişkisini düzenleyen kurallar yer almaktadır. Ziyaretçiler ve ilan verenler bundan sonra müşteri olarak anılacaklardır.

Emlaktown verilen ilanları, taşınmazla ilgili bilgileri internet üzerinden ilgililere aktarmak yoluyla sunacaktır. Aranılan taşınmazları uygun müşterilere göstermek Emlaktown’ın sorumluluğundadır. Emlaktown hizmetlerini en son teknik gelişmelere uygun şekilde sunmaya gayret gösterir. Emlaktown bu sebeple sunduğu hizmette değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Emlaktown, taşınmazlarla ilgilenenlere internet üzerinden ücretsiz olarak,

  • Emlaktown veritabanında yer alan uygun nesnelere ait bilgilere
  • Genel bilgilere ve kredi imkanlarına dair bilgilere ulaşma imkanı verir.

İlan veren sadece gerçekten var olan ve satılmakta olan taşınmaz ilanları vermekle yükümlüdür. İlanın içinde yer alan bilgilerin doğruluğu ve bütünlüğü de ilan verenin sorumluluğundadır. İş bu nesne eğer satışta değilse, bu ilanın kaldırılması da ilan verenin sorumluluğundadır. İlan veren aynı zamanda yalnızca satışından ve/veya pazarlanmasından kendisinin sorumlu olduğu taşınmazlarla ilgili ilan vermek sorumluluğundadır. Taşınmaz ile ilgili tüm gerekli verilerin eksiksiz ve doğru olarak ilan veren tarafından girilmesi gerekmektedir. Üçüncü kişilerin haklarını ( kişisel haklar, isim hakları, marka hakları vs.) ihlal etmeyecek veriler girmek de ilan verenin sorumluluğundadır. İlan veren, Emlaktown’u bu tip ihlallerden dolayı oluşacak hak taleplerinden korur. Bu durumlarda oluşacak hukuki temsil masrafları da ilan verene aittir. Sadece ilgi çekmek amaçlı girilen ilanlar kötüye kullanım olarak algılanır ve bir uyarıdan sonra sistemden silinir. Bunlara örnekler aşağıdaki gibidir:

  • Taşınmazın adresinde yanlış veya eksik bilgi olması
  • İlan alanlarını özel firmaların reklam alanı olarak kullanmak
  • İlgilileri yanlış veya eksik bilgi vererek ilanlara çekmeye çalışmak
  • İlgilileri ücretli ve/veya Emlaktown telefon veya internet hizmetlerine yönlendirmek

İlgililer herhangi kredi veya taksitlendirme konusunda hak talep edemez. Emlaktown bir kredi veya taksiklendirme hizmeti değildir. Bu konuların uygulanmasında hehrangi yardım sunmayı vaat etmez. Özetle, Emlaktown gelen kredi taleplerini, bu kredi hizmetini sunan sağlayıcılara iletmekten başka bir görev üstlenmez.

Emlaktown, web sayfaları üzerinde uygun düşecek kooperasyon ortaklarının bilgilerini sunar. Bu bilgilerin doğruluğu konusundaki tüm sorumluluk bu kooperasyon ortaklarındadır. Kooperasyon ortaklarının verdiği hizmetler konusunda da tüm sorumluluk kooperasyon ortaklarındadır.

Müşterilerin bu kontrattan elde ettikleri haklar başkalarına devredilemez. Kişisel bölümlere girmek için ve veri saklanmasını mümkün kılan şifre, tamamen kişinin kendisine aittir ve kesinlikle başkasına verilmemelidir. Müşteriler şifrelerin üçüncü kişilerin eline geçmemesi için gerekli özeni göstermekle yükümlüdürler. Buna ek olarak, ilan verenler Emlaktown ilan verme sayfasındaki taşınmaz bilgilerini başkalarına vermemekle yükümlüdürler.

Emlaktown veribankasındaki verilerin tüm hakları sadece Emlaktown’a aittir. Bunun dışındaki kullanıcılar tarafından oluşturulmuş tüm verilerin hakları yaratıcılarına aittir. Kullanıcının Emlaktown aramasını kullanarak bu verileri ekran görüntüsüne dönüştürmesi ve bunları yazdırması hakkı bulunmaktadır. Yazılım kullanılarak bu tür aramaların yapılıp bu verilerin kullanılması yasaktır. Sayfadaki hak bildirimleri ve bunların uyarıları değiştirilemez. Kullanıcı bu sorguyla kazanılan veribankası bilgilerin kısmen veya tamamamen medya formları ve/veya ticari bilgi işleme veya bilgi edinme işlemlerinde kullanılmaları kesinlikle yasaktır. Veribankasını kısmen veya tamamen herhangi başka bir veribankasına bağlamak veya linklemek kesinlikle yasaktır. Bunun dışında Emlaktown içeriği değiştirme hakkına sahiptir, özellikle bu kullanım koşullarının 3. maddesine uygunsa.

İlan verenler kendilerine Emlaktown tarafından iletilen talep ile ilgili bilgileri sadece ilanda belirtilen gayrimenkul satışı için kullanabilirler. Bu bilgilerin üçüncü şahıslara verilmesi ve başka amaçlar için kullanılması kesinlikle yasaktır.

Eğer satış sonrası komisyon isteniyorsa, bu durum ve komisyon tutarı ilanda açık ve net bir şekilde belirtilmelidir.

Emlaktown arz ve talep sahiplerine kendine veya başkalarına alış, satış veya kiralama ile ilgili bilgi ve ilanları iletme hakkına sahiptir, ama zorunlu değildir. Aynı şekilde ilan verenin ilanını kendisinden ek bir ücret talep etmeden başka gayrimenkul portallarında yayınlama hakkına da sahiptir, ama zorunda değildir.

Emlaktown üyelik bilgileri Emlaktown tarafından kaydedilir ve işlenir. Bu esnada kullanıcının onay verdiği gizlilik ilkesi esas alınır. Gizlilik ilkesinin tüm koşularına uyulur.

Emlaktown talep üzerine kullanıcılarına ücretsiz newsletter (haber içerikli mektuplar) gönderirir. Bu konuyla ilgili bir hak talebi olamaz. Emlaktown bu hizmeti istediği gibi kısıtlayıp, tamamen ortadan kaldırabilir. Kullanıcının isteği doğrultusunda newsletter gönderimi durdurulur. Kullanıcı kişisel ayarlarında bu hizmeti isteyip istemediğini seçebilir.

Satış planlayıcısının tüm redaksiyonal katkıları ya güvenilir kaynaklara dayanmakta ya da Emlaktown tarafından güvenilir ve bağımsız olarak nitelendirilen partnerler tarafndan oluşturulmaktadır. Burada yayınlanan içerik yazarın kendi tecrübelerini içerir ve kendi bakış açısını ortaya koyar. Yazılar konu hakkında genel ve ayrıntılı şekilde düzenlenmeli ve kişisellik içermemelidir. Emlaktown bu içerikle kesinlikle kişisel hizmet vermez ve hukuk veya vergi danışmanlığı yapmaz.

Müşteri istediği an Emlaktown üyeliğini kullanım panelinden feshedebilir.

Emlaktown bu kullanım koşullarının heran sebep göstermeden değiştirebilir. Değiştirilen şartlar kullanıcıya emaille, bu kuralların uygulanmaya geçmesinden 4 hafta önce haber verilir. Kullanıcı bu emaili aldıktan sonra 4 hafta içinde itiraz etmezse, zeni koşulları kabul etmiş sayılır. Emlaktown kullanıcılarını bu emaille değişen kurallar ve itiraz süresi hakında bilgilendirir. Şayet bu koşullardan biri geçersiz kalırsa, diğer koşullar bundan etkilenmez. Geçersiz kalan koşul yerine ona yasal ve anlam açısından en yakın olan kullanılır. Bu diğer açık noktalar için de geçerlidir.