Mimar Hayrettin Mah. Kiralık Daire

araması için 2 sonuç

İstanbul Fatih Kiralık Bina

Fatih , İstanbul
  • 400 m2
  • 12
  • 4. Kat

20.000 TL

TOPKAPI-DA EŞYALI BAHÇE KATI KİRALIK DAİRE

Fatih , İstanbul
  • 105 m2
  • 3
  • Bahçe Katı

1.400 TL

Fatih Kiralık Daire

Fatih, İstanbul’un Avrupa Yakası’nda bulunmaktadır. Cumhuriyet dönemi ile birlikte 1928 yılından Eminönü ilçesi ile birlikte, İstanbul’un kurulduğu ve geliştiği bölgenin tamamını iki ilçe kaplarken, 2008 yılında Eminönü ilçesinin Fatih’e dahil edilmesi ile birlikte, İstanbul’un merkezi sayılmakta olan bölgenin tek ilçesi haline gelmiş ve 57 mahalleden oluşan Fatih ilçesinin nüfusu 419.226’dır. İstanbul’un Fatih ilçesi, en kalabalık ilçe listesinde 15. sırada yer almaktadır. Yerli ve yabancı turistleri tercih ettiği ilçede, dönemsel tatil planınız varsa, Fatih kiralık daire günlük kategorisinde bulunan, Fatih kiralık daire ilanlarından aradığı daireyi bulabilirsiniz.

Doğusunda İstanbul Boğazı güneyinde ise Marmara Denizi kuzeyden ise Haliç ile çevrilmiştir. Fatih ilçesinde bulunan İstanbul Üniversitesi, yerleşke olarak burada konumlanmıştır. Kadir Has Üniversitesi merkez yerleşkesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin, Marmara Üniversitesi’nin çeşitli yerleşkeleri ilçe sınırları içindedir. Yerli ve yabancı turizminin yoğun olduğu bölge, aynı zamanda bir öğrencilerin yoğun olduğu bir şehir olmuştur. Ulaşımın kolay olduğu ilçede, Sirkeci - Harem feribot seferleri, Eminönü iskelesinden ise Kadıköy, Üsküdar ve İstanbul Boğazı’na şehir hatları seferleri vardır. Kara yolu ulaşımı ve raylı sistem ile ulaşımda tercih edilmektedir. İlçede bulunan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi ile Çapa Tıp Fakültesi akademik açıdan önemli fakültelerdir. Haseki Hastanesi, İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi gibi çok sayıda hastane bulunan bölgede köklü sağlık kuruluşları vardır. Üniversite şehri haline gelen ilçede, uluslararası emlak portalımız üzerinden yapılan aramalarda, Fatih Çapa kiralık daire kategorisinde, Fatih kiralık daire eşyalı ilanlarında yoğun arama yapıldığı görülmektedir.

Osmanlı İmparatorlu tarafından İstanbul’un fethi ile birlikte, Fatih Sultan Mehmet’in Havariyun Kilisesi yerine yaptırdığı Fatih Külliyesi’nden ismini alan mahalle, ilçeye adını vermiştir. Batısında Zeytinburnu, kuzeybatısında Eyüp ilçeleri bulunmaktadır. “Tarihi Yarımada” olarak adlandırılmakta olan şehir, 7 tepe üzerinde yükselmiştir. Marmaray kazıları sonucunda yaklaşık 8500 yıllık köklü bir tarihe sahip olduğu anlaşılan İstanbul’un en eski yerleşim merkezi olan Fatih ilçesi, tarihi miras açısından oldukça zengindir. Roma İmparatorluğu için önemli bir merkez olmuş, Bizans İmparatorluğu ve Osmanlığı İmparatorluğu’na yüzyıllarca başkentlik yapmıştır. Bu dönemlerden kalma çok sayıda tarihi esere sahiptir. Ayasofya, Topkapı Sarayı, Sultan Ahmet Camii bunlardan bazılarıdır. 1660 yılında yapılan Mısır Çarşısı ise önemli bir ticaret merkezi olmuş, günümüzde gerek ticari gerekse turizm açısından büyük önem taşımaktadır. Ekonomisi ticaret, turizm ve eğitime dayanmaktadır. İdari açıdan ise, İstanbul Valiliği’nin ilçe sınırları içinde olması sebebiyle, çok sayıda resmi daire Fatih ilçesinde konumlanmıştır. Tarihten günümüze kozmopolit olan Fatih, günümüzde de farklı kültürlerin, dinlerin, kimliklerin yoğunlaşmış olduğu mahalleleri ile kozmopolit bir yapıdadır. Sulukule, Karagümrük, Kumkapı, Çarşamba gibi birbirinden oldukça farklı olan mahalleleri ile renkli bir ilçedir.

Tümünü göster Özeti göster